Promptery.com

Jak działa prompter?

Obejrzyj filmik bądź przeczytaj krótką instrukcję poniżej, aby dowiedzieć się jak działa prompter.

promptery sklep

Jak zacząć pracę z prompterem krok po kroku

Po jednej stronie umieść kamerę lub telefon. Po przeciwnej stronie szyby tablet z zainstalowaną aplikacją (w przypadku prompterów z monitorem sterujemy z komputera), który będzie wyświetlał tekst.

Gotowe? Możemy zaczynać!

czytanie z promptera


Po pierwsze: 

Zastanów się co chcesz powiedzieć i napisz tekst. Ważne, aby kilka razy go przeczytać i poprawić błędy. Tekst mówiony różni się pisanego. Przeczytaj go na głos– wtedy będziesz wiedzieć czy brzmisz naturalnie 🙂

aplikacje teleprompter


Po drugie:

Ściągnij aplikację.  Poniżej napisałem nazwy aplikacji, które najlepiej sprawdzają się w zależności od tego na czym pracujesz. Android: Elegant Teleprompter, iOS: Teleprompter Premium App, Komputer: Imaginary Teleprompter lub Easy Prompter. Skopiuj do aplikacji przygotowany tekst.

prompter studyjny 20"


Po trzecie, dostosuj tekst do swoich potrzeb.

Ustaw wielkość liter, tempo przewijanego tekstu.  Jeśli chcesz obsługiwać prompter zdalnie (nie musisz wtedy wstawać do promptera) to na systemie Android skonfiguruj pilot, który otrzymałeś wraz z prompterem. Na iOS i komputerze również praca zdalna z prompterem jest możliwa. Pracuje właśnie nad filmikiem, który wyjaśni jak to zrobić. Jeśli potrzebujesz informacji już teraz, to napisz do mnie. To tyle, prompter jest gotowy do pracy!

Tekst zaczyna być wyświetlany na szybie. Ty zaczynasz go czytać (patrząc prosto w oko kamery) jak prezenter telewizyjny.

Przygotowanie promptera do pracy zajmie Ci 3 minuty:

Hej, w czym mogę pomóc?