7 pytań, które pomogą Ci wybrać dobry prompter podłogowy

Rozglądasz się za prompterem, który ułatwi Ci wystąpienia na scenie? Jest parę kwestii, które warto rozważyć, zanim zdecydujesz się na zakup. Jakich? Oto 7 pytań, jakie musisz sobie zadać, żeby wybrać prompter podłogowy idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

prompter sceniczny
Widok prompterów od strony mówcy

1.    Jakiego rozmiaru ekranu potrzebuję?

Od rozmiaru ekranu promptera podłogowego zależy, czy będzie Ci się wygodnie czytało tekst. Zastanów się, jak daleko będziesz znajdować się zazwyczaj od promptera. Jeśli występujesz w bardziej kameralnych warunkach, prompter sceniczny Sufler 24” będzie wystarczający. Jeśli planujesz występ na większych scenach, wybierz też większy rozmiar ekranu, np. prompter sceniczny Sufler 32”.

Czasem zdarza się, że klienci potrzebują jeszcze większych prompterów. Tutaj robimy już sprzęty idealnie pod zamówienie, gdzie możesz wybrać sobie wielkość, kolor, ułożenie i rodzaj gniazd, spięcie splitterami wbudowanych i wiele wiele innych. Chciałbyś prompter skrojony pod Twoje potrzeby? Odezwij się na dominik@promptery.com

2.  Czy prompter łatwo podłączę do sprzętu?

Sprawdź, jakie wejścia ma prompter i czy bez problemu podłączysz go do swojego sprzętu, który będzie źródłem tekstu – laptopa czy komputera. Prompter powinien mieć najbardziej popularne porty: HDMI lub SDI. Dobrze jeśli producent promptera oferuje także od razu zakup odpowiedniego gniazda SDI, które umożliwia przesyłanie sygnału wideo bez straty jakości na dłuższe odległości.

3.    Jakie są opcje sterowania prompterem?

Przed zakupem sprawdź też czy sprzedający będzie w stanie Ci doradzić. Promptery używane są w różnych warunkach i obsługiwane również na kilka sposobów. Przedstaw sprzedającemu swoje potrzeby i prawdopodobnie otrzymasz odpowiednie rozwiązanie.

4.    Czy prompter podłogowy jest łatwy w transporcie?

Jeśli będziesz często przewozić prompter podłogowy, warto rozglądnąć się nie tylko za samym prompterem, ale też za skrzynią transportową na kółkach. I to najlepiej od tego samego producenta. Wtedy masz pewność, że skrzynia będzie idealnie pasować do promptera. Prompter nie będzie przesuwał się w skrzyni podczas transportu i sprzęt będzie bezpieczny. Koniecznie kupuj skrzynie transportowe do prompterów na kołach z hamulcami. Dzięki temu będziesz w stanie w jedną osobę przemieszczać prompter (który razem ze skrzynia sporo waży) a przy załadowaniu na samochód nie musisz zabezpieczać dodatkowymi pasami. Blokujesz hamulce na kołach i jedziemy!

promptery podłogowe mały i duży

5.    Czy producent promptera oferuje wsparcie techniczne?

Ważne, żeby producent promptera był gotowy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Sprawdź, czy możesz się z nim skontaktować i czy pomoże Ci dobrać odpowiedni model oraz oprogramowanie, które jest Ci potrzebne, żeby użyć promptera podłogowego. Dobry producent pomoże Ci też w pierwszym uruchomieniu promptera i wesprze Cię, gdy wystąpią jakieś pytania i ewentualne problemy ze sprzętem podczas jego użytkowania.

6.    Czy opinie użytkowników są pozytywne?

Wiadomo, że zalety (i wady!) promptera podłogowego wychodzą w praniu. Poszukaj więc, czy na stronie producenta i w niezależnych źródłach znajdziesz jakieś opinie na temat promptera. Najlepiej, żeby były to opinie osób, dla których wystąpienia to codzienność, np. znani twórcy internetowi.

7.    Czy prompter pochodzi z krajowej produkcji?

Warto wspierać polskie produkty, zaprojektowane przez polskich producentów. Jeśli więc przemawia do Ciebie ekonomiczny patriotyzm, rozejrzyj się za prompterem podłogowym oferowanym przez polską firmę. Ich jakość w niczym nie ustępuje producentom zagranicznym, a cena czy warunki gwarancji lub ewentualnych napraw są często zdecydowanie korzystniejsze.

Wybierasz prompter podłogowy? Daj znać!

Jeśli nie wiesz, jaki prompter wybrać, chętnie Ci doradzę. Chętnie zaprezentuję Ci promptery podłogowe, z którymi będziesz mówił na scenie płynnie i swobodnie. Napisz od mnie lub zadzwoń.

prompter sceniczny 24 i 32 ze skrzynią
promptery sceniczne 24 i 32 cale ze skrzynią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *